Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i Tybetu

A A A

Birma

Birma Wycieczka - Niezwykła Przygoda

Birma Program

Mandalay-Monywa-Pakokku-Bagan-Sale-Sittwe-Mrauk U-Ngapali-Yangon

15 Dni – 14 Nocy

Dzień 01 Przylot na lotnisko w  Mandalay

Przylot na lotnisko międzynarodowe do Mandalay i spotkanie z przewodnikiem z Birmy . Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i po południu wycieczka do Pagody Mahamuni – ogromna Statua Buddy pokryta listkami czystego złota. Odwiedzimy też miejsce, gdzie wykonuje się złocenia. Potem pójdziemy do Shiwe Inbin, jednego z najbardziej wybitnych klasztorów w Birmie i Shiwe Nan Daw Kyaung, znany również Jako Klasztor Złotego Pałacu, zobaczymy również przepiękny przykład tradycyjnej architektury drewnianej, czyli Pagodę Kuthodaw, znanej z najdłuższej księgi świata, zawierającej 729 buddyjskich sylab wygrawerowanych w marmurze w sanskrypcie. Wieczorem przejedziemy na wzgórze Mandalay Hill, z którego można podziwiać zachód słońca nad miastem. Noc w hotelu.

Dzień 02 Mandalay– Amarapura – Mingun – Mandalay

Rano po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę po Mandalay, kulturalnej stolicy Birmy. Zwiedzanie rozpoczniemy od odwiedzenia Maha Gandayon, słynnego klasztoru buddyjskiego, w którym mieszka i studiuje ponad tysiąc mnichów. Potem przejście słynnym 200-letnim mostkiem U-Bein, wykonanym z drzewa tekowego, który został zbudowany w 1782 roku, kiedy to królestwo Amarapura miało w Mandalay swoją stolicę. Zobaczymy też największą kolekcję statuek buddy, która znajduje się w Klasztorze Bagaya.

Po południu przejście na molo i zaczarterowanie na pokład statku, którym wyruszymy na 45 minutowy rejs po rzece Irrwawaddy, do dawnej stolicy Mingun. Tu zwiedzimy słynną ogromną, ale niedokończoną Pagodę z dzwonem Mingun Bell – uchodzący za największy niezarysowany dzwon w świecie. Potem zobaczymy również przepiękną Pagodę Hsinbyume. Po wycieczce powrót do Mandalay i nocleg w hotelu.

Dzień 03 Mandalay – Monywa

Po śniadaniu przejazd do Monywa. W Munywa zwiedzimy Pagodę Thanboddhay. Wewnątrz Pahto, zobaczymy tysiące wizerunków Buddy (podobno jest ich ponad 500 tysięcy), piękne zdobienia naścienne, bramę i wnękę. Cały kompleks budynków jest zaliczany do najwspanialszych zabytków płaskorzeźby w stylu Jātaka. Następnie pojedziemy nad rzekę Czinduin, żeby promem przepłynąć (45 km) do jaskiń wydrążonych w piaskowcu, które są pozostałościami po poszukiwaczach zlota w tych rejonach. Znajduje się tu też inny kompleks jaskiń zwanych Po Win Daung, gdzie możemy podziwiać tysiące posążków buddy i malowideł naściennych w stylu Innwa, ale są i starsze pochodzące z XIV wieku. W pobliżu znajduje się też Shwe Ba Daung, gdzie możemy zwiedzić unikatowe rzeźbione pawilony, wypełnione wizerunkami Buddy. Po wycieczce powrót do Monywa na nocleg w hotelu.

Dzień 04 Monywa – Bagan by local ferry boat

Po śniadaniu przejazd do portu w Pakokku i lokalnym promem transport do Bagan. Po dotarciu do Bagan transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 05 Bagan – Sale – Bagan

Rano wycieczka do Sale, miasta, którego rozkwit przypada na późną epokę Bagan. Warto odwiedzić tam Klasztor Yokesone, którego zewnętrzne ściany całe pokryte są rzeźbieniami z drewna. Po wycieczce powrót do hotelu. Wieczór wolny. Noc w hotelu.

Dzień 06 Bagan zwiedzanie

Cały dzień poświęcony na wycieczkę po Bagan: najpierw słynny Bazar Nyaung-Oo, na który schodzą się okoliczni mieszkańcy pobliskich wiosek, żeby wymieniać swoje towary. Potem zwiedzanie Pagody Shwe-zi-gon, wykonanej z piaskowca, która wiernie oddaje styl architektury Birmy. Zobaczymy też Kyan-sit-thar U Min – tunel z muralami, Światynię Wet-kyi-in Gu-byuk-kyi, z antycznymi muralami przedstawiającymi sceny z Jartaka, Świątynię Hti-lo-min-lo słynnej z rzeźb gipsowych, Świątynię Shwe-gu-gyi z uroczymi stucco. Po przerwie na lunch będziemy kontynuować wycieczkę i zobaczymy: Pagodę Mya-ze-di, słynny filar z inskrypcjami w czterech językach, który mieści się w Muzeum Archeologicznym, potem przejdziemy do Świątyni Annanda, Świątyni That-byin-nyu, która wznosi się na 201 stóp od ziemi. Nocleg w hotelu.

Dzień 07 Bagan–Yangon–Sittwe – Mrauk U 

Rano transfer na lotnisko krajowe i przelot do Yangon. Po przylocie przesiadka na następny samolot do Sittwe. Po przylocie transfer na prom, którym udamy się do Mrauk U. Późnym wieczorem transfer z promu do hotelu i nocleg w hotelu.

Dzień 08 Chin Lay Myo Village by boat and Mrauk U Sightseeing

Po śniadaniu w hotelu, przejazd ok 45 min do miejscowości Pho Phyu Kyun, gdzie znajduje się przystań. Stamtąd łodzią ok 2 godziny będziemy pływać rzeką Lay Myo do wsi Krit Chaung Chin i podziwiać piękną scenerię pagórków pokrytych tropikalną roślinnością. Wieś jest znana z kobiet, których twarze pokryte są tatuażami przedstawiającymi sieci pająków. Wizyta w wiosce da nam też możliwość przyjrzenia się życiu prostych ludzi żyjących z pracy na roli. Następnie powędrujemy do następnej wioski, aby obejrzeć więcej tatuaży i zjeść lunch w miejscowości Chin, skąd roztacza się malowniczy widok na rzekę. Po lunczu powrót do Mrauk U i zwiedzanie Świątyni Shitthaung -najważniejszego zabytku Mrauk U, zbudowanego w 1535 roku przez 1,000 architektów, gdzie znalazła schronienie niezliczona ilość statuetek buddy. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg w Mrauk U.

 

Dzień 09 Mrauk U Sightseeing

Całodzienna wycieczka p legendarnym mieście Mrauk U, którego rozkwit przypada na XV wiek. Do czasów dzisiejszych zachowały się setki rozrzuconych świątyń, które przerastają korzenie drzew ekspansywnej dżungli. Zwiedzanie: Świątyni Koethaing, Biblioteki Pitakaik, Pagodód: Laungbanpyauk, Mannaung i Sakaya Mannaung. Powrót do hotelu po rzeczy i powrót łodzią do Sittwe. Nocleg w hotelu w Sittwe.

Dzień 10 Sittwe – Taung Goke – Thandwe – plaża Ngapali

Transfer do Jetty a potem do Taung Goke Expresowym promem (ETD- 07:00 ETA- 15:30/16:00). Potem przejazd samochodem ok 2 godzin do resortu przy uroczych plażach Ngapali. Nocleg w resorcie.

Dzień 11 Ngapali Plaża

Czas wolny na relaks i plażowanie. Noc w resorcie.

Dzień 12 Ngapali Plaża

Czas wolny na relaks i plażowanie. Noc w resorcie.

Dzień 13 Ngapali Plaża -Thandwe-Yangon – Golden rock

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Thandwe I przylot do Rangunu, którego obena nazwa to Yangon. Po przylocie wycieczka krajoznawcza ok 190 km na wschód do miejsca pielgrzymek buddyjskich Złotej Skały, czyli Golden Rock w Kyaikhtiyo. Nocleg w hotelu w Kyaikhtiyo.

Dzień 14 Golden rock – Yangon

Powrót do Yangon I zwiedzanie zabytków. Miasto Yangun to mieszanka złotych pagód i angielskiej architektury kolonialnej. Tak wyglądał Bangkok, Sajgon czy Kalkuta pół wieku temu. Zwiedzanie Pagody Shwedagon - jednej z największych stup świata, pokrytej 60 tonami złota. Odwiedzimy Bogyoke (Scott's) Market z tysiącem malutkich sklepików (zamkniety w poniedziałki I święta). Możemy zobaczyć też Posąg leżącego Buddy, spacer po centrum miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 16 Yangon – Wylot

Transfer na lotnisko międzynarodowe i wylot do kraju.

Pakiet obejmuje:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem

 • Transport samochodem AC z kierowcą podczas wycieczki

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie

 • Przeloty samolotami krajowymi

 • Kyaikhtiyo Open Truck Fee Up and Down (Sharing Open Truck with local people)

 • Transport łodzią z Pakokku do Bagan

 • Wycieczka łodziami do wioski Chin Lay Myo

 • Transport statkiem/ promem Sittwe – Mrauk U – Sittwe

 • Przewodnik lokalny angielskojęzyczny w Mrauk U & Sittwe

 • Przewodnicy lokalni w zwiedzanych miastach

 • Wszystkie podatki I opłaty drogowe

 

Pakiet nie obejmuje:

 • Opłat wizowych

 • Kosztów wyżywienia: obiadów I lunch

 • Przelotów międzynarodowych

 • Przelotów wewnętrznych

 • Prywatnych wydatków na pralnie, napoje, rozmowy telefoniczne

 • Opłat za używanie kamery I aparatów

 • Ubezpieczenia

 • nic co nie jest zawarte w pakiet obejmuje

  Miejscowość

  Hotele

  Rodzaj pokoju

  Yangon

  Asia Plaza Hotel

  Deluxe

  Mandalay

  Rising Venus Hotel

  Ayeyarwaddy River View

  Superior

  Monywa

  Monywa Hotel

  Superior

  Bagan

  Crown Prince Hotel Amazing Hotel,

  Deluxe

  Mrauk U

  Mrauk U Narawat Hotel

  Superior

  Sittwe

  Shwe Tha Zin Hotel

  Superior

  Kyaikhtiyo

  Mountain Top Hotel

  Deluxe

  Ngapali Beach

  Hotel at The Rock, Thande Beach Hotel

  Superior

  Data

  z

  do

  Nr lotu

  Wylot

  Przylot

   

  Nyaung U

  Yangon

  YJ-891

  07.35

  10.15

   

  Yangon

  Sittwe

  K7-426

  13.00

  14.20

   

  Sittwe

  Thandwe

  6T-608

  13.00

  13.50

   

  Thandwe

  Yangon

  K7-243

  10.50

  11.45

   

   

   

   

  Wycieczka Birma  2015 mapa