Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i Tybetu

A A A

Indonezja

 Indonezja Program Wypoczynek i Zwiedzanie 16 dni

 

Trasa: Wyspa Bali: Wulkan Batur, Ubud, rafting na rzece Telaga, Candidasy, Amlapura, Amlapura, Padang Bai, Wyspa Lombok, Wyspa Gili Trawangan

 

Bali to główna atrakcja turystyczna. Można się tu dostać z każdego zakątka świata samolotem rejsowym lub czarterowym. Również Polscy turyści kojarzą Indonezję głównie z wypoczynkiem na Plażach Bali. Na Bali wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele kurortów, tak wiele że czasem zdaje się że zabraknie dla nas miejsca na piasku. Ale Wyspa Bali to przede wszystkim miejsce zamieszkania Balijczyków, którzy są niejako jedynymi wyznawcami hinduizmu w całej Indonezji ( 2% ludności). Tak jak w kolebce hinduizmu, czyli Indiach panuje tu system kastowy, z tą różnicą że 90 % społeczeństwa to siudrowie, czyli najniższa kasta w hinduizmie. Na Bali siudrowie nie są uznawani za gorszych, mogą pracować w różnych zawodach. Tutaj śudra może zostać nawet profesorem albo politykiem, a kelner może okazać się braminem, czyli najwyższą kastą społeczną.


Wyspa Lombok – co w języku jawajskim znaczy „papryczka czyli” słynie ze znakomitych gamelanów i ceramiki znanej na całym świecie. Lombok nazywana jest wyspą tysiąca meczetów, co wskazuje jak wielka jest jej odrębność od jej są sąsiadki Wyspy Bali. Lombok. Ale to nie koniec różnic. Pomiędzy Bali a Lombok przebiega tzw. Linia Wallce’a, która rozdziela ten rejon na odrębne klimaty, florę i faunę. Na Bali są one bardziej azjatyckie, a na Lombok – australijskie. Zachodnia część Lombok jest intensywnie zielona ale już południe i wschód panuje susza.

Na Północnym zachodzie położone są trzy wysepki: Gili Air, Gili Trawangan i Gili Meno otoczone wspaniałymi rafami koralowymi. Znajduje się tu wiele Ośrodków nurkowych, resortów, małych hotelików i restauracji. W krystalicznie czystych wodach żyje tu ponad 3500 gatunków ryb, to ponad dwa razy więcej niż na słynnej Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii.

 

INDONEZJA 2019

Trasa: Jakarta (Jawa), Pangkalan Bun (Borneo), Rezerwat Orangutanów Tanjung Puting, centrum Badań Orangutanów w Pondok Tanggui, Labuan Bajo (Flores), Pink Beach Nurkowanie, Wyspa Komodo Warany, Wyspa Rica, Lombok, Gali Air nurkowanie, Jakarta powrót

 

Borneo
Borneo to ogromna wyspa, trzecia co do wielkości na świecie, porośnięta dzika dżunglą, w której żyje wiele niespotykanych gdzie indziej zwierząt w tym słynne Orangutany. Wybrzeże Borneo to bagna, zarośla namorzynowe, które rosną dłuż rzek, które z kolei prowadzą w głąb lądu. Poza orangutanami można tu spotkać tak rzadkie zwierzęta jak nosacz sundajski, pantery mgliste, langury, pangoliny oraz maleńkie wyraki o ogromnych oczach, obracających głowę o 180 stopni. Borneo to również mieszkanie dla 600 gatunków ptaków jak np. argusy i dzioborożce. Do Ośrodka dla orangutanów płynie się na małym statku, który jest zarówno „restauracją jak i hotelem”.

Komodo i Rinca
Na wysepkach Komodo i Rinca między wyspami Sumbawa i Flores utworzono Park Narodowy Komodo, w którym żyje największa jaszczurka świata, nazywany waranem. To jeden z najstarszych gatunków zwierząt, krewniak dinozaurów. Park został wpisany na Światową Listę UNESCO. Na wysepki można dostać się statkiem. Organizowane są również kilkudniowe wycieczki połączone z nurkowaniem, wypoczynkiem na plaży i noclegami na statku.