Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i tybetu

A A A

 Indonezja Program Wypoczynek i Zwiedzanie 16 dni

 

Trasa: Wyspa Bali: Wulkan Batur, Ubud, rafting na rzece Telaga, Candidasy, Amlapura, Amlapura, Padang Bai, Wyspa Lombok, Wyspa Gili Trawangan

 

Bali to główna atrakcja turystyczna. Można się tu dostać z każdego zakątka świata samolotem rejsowym lub czarterowym. Również Polscy turyści kojarzą Indonezję głównie z wypoczynkiem na Plażach Bali. Na Bali wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele kurortów, tak wiele że czasem zdaje się że zabraknie dla nas miejsca na piasku. Ale Wyspa Bali to przede wszystkim miejsce zamieszkania Balijczyków, którzy są niejako jedynymi wyznawcami hinduizmu w całej Indonezji ( 2% ludności). Tak jak w kolebce hinduizmu, czyli Indiach panuje tu system kastowy, z tą różnicą że 90 % społeczeństwa to siudrowie, czyli najniższa kasta w hinduizmie. Na Bali siudrowie nie są uznawani za gorszych, mogą pracować w różnych zawodach. Tutaj śudra może zostać nawet profesorem albo politykiem, a kelner może okazać się braminem, czyli najwyższą kastą społeczną.


Wyspa Lombok – co w języku jawajskim znaczy „papryczka czyli” słynie ze znakomitych gamelanów i ceramiki znanej na całym świecie. Lombok nazywana jest wyspą tysiąca meczetów, co wskazuje jak wielka jest jej odrębność od jej są sąsiadki Wyspy Bali. Lombok. Ale to nie koniec różnic. Pomiędzy Bali a Lombok przebiega tzw. Linia Wallce’a, która rozdziela ten rejon na odrębne klimaty, florę i faunę. Na Bali są one bardziej azjatyckie, a na Lombok – australijskie. Zachodnia część Lombok jest intensywnie zielona ale już południe i wschód panuje susza.

Na Północnym zachodzie położone są trzy wysepki: Gili Air, Gili Trawangan i Gili Meno otoczone wspaniałymi rafami koralowymi. Znajduje się tu wiele Ośrodków nurkowych, resortów, małych hotelików i restauracji. W krystalicznie czystych wodach żyje tu ponad 3500 gatunków ryb, to ponad dwa razy więcej niż na słynnej Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii.

 

 

PROGRAM


Dzień 1 Warszawa – Bali (Denpasar)
Wylot z Polski na Bali (Denpasar) przez jedno z lotnisk europejskich, nocleg na pokładzie samolotu 
Wyżywienie: na pokładzie samolotu

Dzień 2 Denpasar (Bali)
Po przylocie na Bali transfer do hotelu w Denpasar, nocleg 
Hotel: Taman Suci 3*

Dzień 3 Bali

Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania wyspy Bali od najbardziej znanej i niewątpliwie najpiękniejszej świątyni Tanah Lot malowniczo położonej nad brzegiem morza. Przejazd na północ do miejscowości Lovina, po drodze zwiedzanie świątyni poświęconej bogini wody Ulun Danau Beratan oraz wodospadu Gitgit. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 

Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Bali Paradise 4*

Dzień 4 Bali
O świcie wyprawa tradycyjna łodzią na pełne morze w poszukiwaniu delfinów, które można zobaczyć u północnych wybrzeży Bali (nie ma 100% gwarancji spotkania). Powrót do hotelu na śniadanie i czas wolny na relaks na plaży lub indywidualne wycieczki po okolicy.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Bali Paradise 4*

Dzień 5 Bali - Wulkan Batur - Ubud
Po śniadaniu przejazd pod wulkan Batur, zwiedzanie świątyni i wizyta w muzeum wulkanologii, czas na zdjęcia. Następnie przejazd do najważniejszej swiatyni balijskiej Besakich, która jest całym kompleksem świątyń poświęconych rożnym kastom i klanom. Po południu przejazd do Ubud, kulturalnej stolicy Bali. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Ubud Village 4*

Dzień 6 Ubud – rafting na rzece Telaga - Ubud
Po śniadaniu przejazd nad rzekę Telaga i rozpoczęcie ok. 2 godzinnego raftingu, który z pewnością zapewni wiele niezapomnianych wrażeń. Powrót do hotelu, po południu czas wolny na zabiegi spa lub spacer po mieście.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Ubud Village 4*

Dzień 7 Ubud - Candidasy - Amlapura
Po śniadaniu przejazd do Candidasy, miejscowości wypoczynkowej położonej we wschodniej części Bali. Po drodze zwiedzanie mistycznej swiatyni Goa Lawah, w której można zobaczyć jaskinie zamieszkana przez setki nietoperzy oraz wsi Tenganan, pierwszej wsi na Bali zamieszkanej przez pierwotnych Balijczyków nazywanych Bali Aga. Po południu przejazd do miasta Amlapura, dawnej stolicy Bali, gdzie można podziwiać dawny pałac królewski oraz pałac na wodzie Taman Ujung. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Bali Santi 3*

Dzień 8 Amlapura - Padang Bai – Wyspa Lombok
Po śniadaniu transfer do portu w Padang Bai i przejazd speed boat na Lombok (ok. 2 godz.), transfer do hotelu. Po południu czas wolny na spacer po plaży.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Sunset House 4*

Dzień 9 i 10 Wyspa Lombok
Dwa dni przeznaczone na bliższe poznanie wyspy Lombok. Będzie można zobaczyć tradycyjne wioski z charakterystyczna architektura Sasaków, grupy zamieszkującej wyspę. Przejazd do wsi Banyumulek, w której produkuje się słynna ceramikę, Sukarara slynnącej z rękodzieła oraz na tradycyjny targ w Kediri. Podziwianie piękna przyrody, w tym wodospadu Sendang Gile na zboczu wulkanu Rinjani, drugiej co do wysokości góry Indonezji. Drugiego dnia wizyta we wsi Senaru zamieszkanej przez lud żyjący z dala od cywilizacji oraz w najstarszym meczecie Bayan wybudowanym w XVI wieku.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Sunset House 4*

Dzień 11 Wyspa Lombok – Wyspa Gili Trawangan
Po śniadaniu transfer do portu i krotki rejs na Gili Trawangan, która słynie z pięknych plaż oraz lazurowego morza. Po zakwaterowaniu w hotelu będzie czas na relaks na plaży, snorkowanie i nurkowanie wśród niezwyklej rafy koralowej.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: The Beach House 4*

Dzień 12 Wyspa Gili Trawangan
Dzień wolny na Gili, wypoczynek na rajskiej plaży, możliwość nurkowania lub snorkowania, nocleg
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: The Beach House 4*

Dzień 13 Wyspa Gili Trawangan
Drugi dzień wolny na Gili
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: The Beach House 4*

Dzień 14 Wyspa Gili Trawangan - Bali
Po śniadaniu przejazd speed boat na Bali i transfer do hotelu w Kucie. Po południu czas wolny na spacer po Kucie, rozrywkowym centrum Bali, znajduje się tutaj dużo kawiarni, restauracji, klubów i dyskotek.
Wyżywienie: śniadanie
Hotel: Holiday Inn Baruna 5*

Dzień 15 Bali Wylot
Czas wolny do momentu transferu na lotnisko, wylot do Polski
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 16 Powrót
Przylot do Polski

16 marzec 2019

CENA od osoby 1990 USD

Cena obejmuje:
zakwaterowanie w wymienionych hotelach
śniadania w hotelach zgodnie z programem
wszystkie przejazdy zgodnie z programem
transfery speed boat Bali-Lombok-Gili-Bali
bilety wstępu do obiektów
opłaty konserwacyjne w Parkach Narodowych
opieke lokalnego przewodnika w trakcie zwiedzania

Cena nie obejmuje:
przelotów Polska-Indonezja-Polska
wizy indonezyjskiej 25 USD i opłaty wylotowej 15 USD
lokalnych opłat lotniskowych ok. 18 USD
dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
napojów do posiłków
wydatków osobistych (pralnia, telefon, internet itp.)
napiwków dla przewodników i kierowców
napiwków dla portierów i bagażowych w hotelach i na lotniskach

 

Indonezja Bali, Lombok, Gili wypoczynek 0 out of 5 based on 0 ratings.