Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i tybetu

A A A

Co to są wycieczki indywidualne? Każdy z nas marzył o podróżach po egzotycznych krajach w gronie przyjaciół lub tylko z najbliższą osobą.

Co to są wycieczki indywidualne?

Każdy z nas marzył o podróżach po egzotycznych krajach w gronie przyjaciół lub tylko z najbliższą osobą.
Znamy język angielski, lubimy czuć się swobodnie, ale też lubimy jak mamy zapewnione, że zdążymy zwiedzić wszystkie zaplanowane przez nas miejsca.
Nasze biuro pomaga w organizacji takiej wycieczki.
Zajmujemy się rezerwacją hoteli w Indiach i Nepalu. Rezerwujemy miejsca w pociągach sypialnych na trasie przejazdu, loty low costowe na terenie Indii i Nepalu, samochód z kierowca na poszczególnych etapach podróży.
Żeby dobrze zaplanować wycieczkę przed podróżą należy nam podać kilka ważnych informacji:

Na jak długo jedziemy?

najlepiej już łącznie z godzinami lądowania samolotu rejsowego w mieście docelowym w Indiach ( Delhi, Bombaj, Trivandrum itp.),

Co chcielibyśmy zobaczyć ?

Proszę skorzystać z planów wycieczek indywidualnych, które juz były przez nas organizowane, bo wówczas zorientujecie się państwo ile czasu potrzeba na przemieszczenie się z jednego miejsca w inne. W Indiach drogi są czasem tak złe ze odcinek 240 km pokonuje się w 6-7 godzin, a tam gdzie drogi są dobre w 3 godziny, a czasem lepiej wybrać przejazd pociągiem lub przelot samolotem, bo czasu nam nie starczy na przejazdy wszędzie samochodem po indyjskich dziurawych lub bez nawierzchni drogach.

Ile osób jedzie?

Czym większa grupa tym taniej. Czy będą mieszkały w pokojach dwuosobowych, jak trzy to w pokoju z dostawka czy dla tej jednej pokój single? Dzieci - jaki wiek ?

Termin wycieczki:


Sezon, czyli najlepsza pogoda na wycieczki objazdowe po Indiach i Nepalu jest od połowy września do połowy kwietnia. Jest w tym okresie trochę drożej, bo hotele mają wyższe taryfy.
Poza sezonem - taniej jest zwiedzać Indie od połowy kwietnia do połowy czerwca, ale trzeba się liczyć z upałami dochodzącymi do 40 C. W tym okresie wybierzmy raczej Nepal czy Himalaje indyjskie.
Od połowy czerwca do kończ września jest też taniej, ale jest pora monsunu, czyli są ulewy a do tego temperatura jest wysoka. W tym okresie można pojechać np do Rajastan ( więcej o pogodzie w innym rozdziale)
Ważne jest też na wstępie realna ocena naszego budżetu, który chcemy przeznaczyć na podróże.
Marzenia nasze są czasem tak oderwane od rzeczywistości, ze w dwa tygodnie chcielibyśmy zwiedzić całe Indie.
Można to oczywiście zrobić, ale wówczas trzeba liczyć się z przelotami samolotem a to kosztuje.
Dlatego lepiej zaplanować sobie wycieczkę, która nie wymaga codziennego, wielogodzinnego przemieszczania się z miejsca na miejsce, padania ze zmęczenia w hotelu. Zwiedzając w tak dużym tempie tak naprawdę ocieramy się o Indie czy Nepal, ale go nie poznamy.
Musimy być wypoczęci i mieć chęci i czas do zwiedzania i poznawania kultury i życia mieszkańców Indii czy Nepalu. Czasem lepiej zaplanować dzień na trekking, rafting, pobyt w rezerwacie przyrody, safari na wielbłądach itp.

Standard Hoteli


W standardowej ofercie są przewidziane hotele i resorty 3 ***, jeśli chcemy wyższy standard hoteli to proszę to wyraźnie określić. Tak samo jest z przejazdami samochodem, jeśli zdecydujemy się na wycieczkę ekonomiczna nie spodziewajmy się wielkich wygód w samochodzie, ale za to będzie taniej. Prześledźmy uważnie, co jest zawarte w cenie wycieczki np czy jest to samochód ekonomiczny Tata indica lub jakiś tańszy bus, bo taki jest w wycieczkach ekonomicznych. Jeśli chcemy lepszy samochód cena za wycieczkę będzie wyższa, ale wówczas będziemy podróżować wygodniej.
Proszę też nie zwlekać z planowaniem podróży, szczególnie tam gdzie planujemy przelot lub przejazd pociągiem sypialnym, bo rezerwacji należy dokonywać wcześniej, nieraz jest też tak, że bilety na przeloty zostają tylko te najdroższe. Z wyprzedzeniem taniej.
Po wstępnym zaznajomieniem się z waszymi oczekiwaniami i planowaną trasą wycieczki przesyłamy program z wyceną.
Staramy się opisać wszystkie ważne i ciekawe miejsca, jakie warto zwiedzić w danym miejscu, co można zobaczyć na trasie podroży, z jakich dodatkowych atrakcji skorzystać jak np. lot nad Himalajami, światło i dźwięk na terenie świątyń czy fortu, wieczór z tańcami indyjskimi itp. Zapraszam na mojego bloga
Alę proszę nie zapomnieć, że program stanowi tylko propozycje, ale to od was zależy, co wybierzecie do zwiedzania. Jeśli w pobliżu waszej trasy będzie coś, co was zaciekawi, przeczytaliście o tym w przewodniku, macie do odwiedzenia waszego przywódcę duchowego lub po prostu ktoś wam coś polecił na trasie to możecie tam pojechać. Jedyne, co jest ważne to żeby dojechać do hotelu przed zmrokiem, ze względu na wasze bezpieczeństwo.
W Indiach na trasach w nocy jest niebezpiecznie i po prostu nie pozwalamy turystą na takie przejazdy.
Po zaakceptowaniu planu podróży i ceny za wycieczkę możemy zabrać się za spisanie umowy.

Potrzebne będą wasze dane:
 imiona i nazwiska,
daty urodzenia,
numery paszportów,
adres lidera wycieczki, czyli tej osoby, która zgłasza się do nas z zapytaniem i prowadzi z nami korespondencje mailową i telefoniczną.
Ważne jest tez podanie dokładne numeru lotu, nazwy przewoźnika i dokładnej godziny lądowania na lotnisku w Indiach, żeby pracownik biura wyszedł po Państwa i przetransportował do hotelu lub siedziby firmy w Indiach lub innego miejsca wskazanego w programie.
Proszę też koniecznie podać swój numer telefonu komórkowego, który zabieracie do Indii, ponieważ czasem jest tak, że samolot może się spóźniać lub przylecicie innym. Chcemy mieć z wami kontakt, bo od wylądowania w Indiach jesteśmy juz za was odpowiedzialni i to my juz martwimy się waszymi problemami.

Na umowę składa się:


plan podróży,
zgłoszenie udziału w imprezie
i warunki umowy na wycieczki indywidualne
Dokumenty do sprawdzenia przesyłamy drogą mailową do sprawdzenia i zatwierdzenia. Umowa jest zawierana z lokalnym organizatorem w regionie, w który chcecie Panstwo pojechać. Nasza firma nie pobiera prowizji za rezerwację wycieczek indywidualnych. Jeśli chcecie skorzystać z wycieczek grupowych z polskim pilotem to zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą tutaj.
W zgłoszeniu jest też wyszczególnione ile zaliczki należy wpłacić, zazwyczaj jest to 20 % od ceny wycieczki. Wpłaty należy dokonać w dniu podpisania umowy.


Teraz należy tylko wyczekiwać terminu wymarzonej wycieczki.

Termin nadchodzi, przelatujemy samolotem i po przybyciu np. w Delhi z lotniska odbiera nas pracownik biura.
 Jeśli przylecieliśmy w nocy to pracownik biura zawozi was do hotelu.
Po przespanej nocy pracownik przewozi nas do biura i tam dokonujemy dalszych formalności, czyli wpłaty pozostałej kwoty.
 Wpłaty w biurze w Delhi można dokonać gotówką w USD lub innej walucie wymienialnej po przeliczeniu, można tez zapłacić karta, ale wówczas jest pobierana prowizja 3 %. Można też pójść do najbliższego bankomatu wybrać rupie indyjskie za pomocą karty bankomatowej i zapłacić w biurze w rupiach indyjskich. Wszystkie vouczery hotelowe i bilety czekają już na nas. Zabieramy je ze sobą w podróż. Zazwyczaj wiemy juz, w jakich hotelach będziemy nocować, bo w programie są linki do hoteli i możemy sprawdzić strony internetowe. Przy wieloletnim doświadczeniu wiemy już, z jakimi hotelami należy współpracować i hotele są czyste i z miłą obsługą.

W biurze dostaniecie też telefony do biura, w które jest czynne 24 godziny na dobę i można dzwonić, bo nawet w nocy jest tam pracownik na dyżurze. Też jest telefon komórkowy do Sajad, który osobiście nadzoruje wycieczki polskie.
Proszę dzwonić z trasy wycieczki ze wszystkimi sprawami.
Jeśli na lotnisku samolot okaże się odwołany to proszę dzwonić, bo wówczas cos zaradzimy: np przetransportujemy państwa do hotelu, zapewnimy nocleg, jeśli jest t możliwe to wykupimy nowy bilet lub zapewnimy inny transport.

Przed wyjazdem proszę koniecznie poczytać trochę o zwyczajach, problemach i życiu codziennym Indii. To z myślą o was założyliśmy ten portal www.portal.indie-nepal.pl

Chyba to juz wszystko
No to w drogę !!!!!
 

Wycieczki indywidualne? 0 out of 5 based on 0 ratings.

100 Powodów żeby pojechać do Azji

 DOŁĄCZ do GRUPY i PODRÓŻUJ TANIEJ

Różne kierunki, różne wycieczki i wyprawy do Krajów Azjatyckich. Wybierz termin, program i standard a my znajdziemy dla Ciebie inne osoby chcące podróżować w tych samych miejscach.

  • Jeśli nie masz z kim pojechać na wycieczkę
  • Jeśli chcesz zaoszczędzić na transporcie i podróżować w małej grupie
  • Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi
  • Jeśli ważne jest dla Cibie bezpieczeństwo na wycieczce

Zarejestruj się już dzisiaj, a na twój adres mailowy dostaniesz różne propozycje dołączenia do grupy do tych krajów i miejsc jakie wybrałeś. Im więcej podasz preferencji tym trafniejsze otrzymasz propozycje podróży.

Zarejestruj się

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Centrum Buddyjskie koło Poznania

Tegoroczne Kagju Mynlam było pierwszą ceremonią, jaka odbyła się u stóp naszego nowego wielkiego posągu Buddy. Modlitwom przewodził Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze. Każdego dnia mieliśmy możność słuchać wykładów Rinpoczego  www.buddyzm.eu

Teatr Tańca indyjskiego

Teatr Tańca Nataraja w Warszawie prowadzi zajęcia taneczne i warsztaty, a także organizuje spektakle taneczno-teatralne i ilustrowane tańcem wykłady. Zapisy na warsztaty i zajęcia ...

www.taniecindyjski.pl

Indyjskie warsztaty dla dzieci

Była sobie Podróż...Karolina i Marcin w przedszkolach i szkołach przybliżają dzieciom kulturę Indii.

Zaproś ich na urodziny dziecka, do placówki którą prowadzisz ...będzie kolorowo, wesoło i orientalnie...bo takie są Indie

facebook.com/bylasobiepodroz

Ośrodki Hare Kriszna w Polsce

Wykład z Bhagavad-gity pytania i odpowiedzi. Śpiewanie i muzykowanie pieśni starożytnych Indii. Mantra medytacja.

Jedzenie dla życia, czyli szansa na duchowość dla każdego... i wiele innych spotkań organizują ośrodki i świątynie Hare Kriszna w Polsce  www.harinam.pl