Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i tybetu

Indie wycieczki grupowe

Gdzie chcesz wypoczywać?

A A A

Zajmujemy się rezerwacją hoteli, miejsc w pociągach sypialnych na trasie przejazdu, loty low costowe na terenie, samochodu z kierowcą ...

Co to są wycieczki indywidualne?

Każdy z nas marzył o podróżach po egzotycznych krajach w gronie przyjaciół lub tylko z najbliższą osobą.
Znamy język angielski, lubimy czuć się swobodnie, ale też lubimy jak mamy zapewnione, że zdążymy zwiedzić wszystkie zaplanowane przez nas miejsca.
Nasze biuro pomaga w organizacji takiej wycieczki.
Zajmujemy się rezerwacją hoteli w Indiach i Nepalu. Rezerwujemy miejsca w pociągach sypialnych na trasie przejazdu, loty low costowe na terenie Indii i Nepalu, samochód z kierowca na poszczególnych etapach podróży.
Żeby dobrze zaplanować wycieczkę przed podróżą należy nam podać kilka ważnych informacji:

Na jak długo jedziemy?
najlepiej juz łącznie z godzinami lądowania samolotu rejsowego w mieście docelowym w Indiach ( Delhi, Bombaj, Trivandrum itp.),

Co chcielibyśmy zobaczyć ?

Proszę skorzystać z planów wycieczek indywidualnych, które juz były przez nas organizowane, bo wówczas zorientujecie się państwo ile czasu potrzeba na przemieszczenie się z jednego miejsca w inne. W Indiach drogi są czasem tak złe ze odcinek 240 km pokonuje się w 6-7 godzin, a tam gdzie drogi są dobre w 3 godziny, a czasem lepiej wybrać przejazd pociągiem lub przelot samolotem, bo czasu nam nie starczy na przejazdy wszędzie samochodem po indyjskich dziurawych lub bez nawierzchni drogach.

Ile osób jedzie?
Czym większa grupa tym taniej. Czy będą mieszkały w pokojach dwuosobowych, jak trzy to w pokoju z dostawka czy dla tej jednej pokój single? Dzieci - jaki wiek ?

Termin wycieczki:
Sezon, czyli najlepsza pogoda na wycieczki objazdowe po Indiach i Nepalu jest od połowy września do połowy kwietnia. Jest w tym okresie trochę drożej, bo hotele mają wyższe taryfy.
Poza sezonem - taniej jest zwiedzać Indie od połowy kwietnia do połowy czerwca, ale trzeba się liczyć z upałami dochodzącymi do 40 C. W tym okresie wybierzmy raczej Nepal czy Himalaje indyjskie.
Od połowy czerwca do kończ września jest też taniej, ale jest pora monsunu, czyli są ulewy a do tego temperatura jest wysoka. W tym okresie można pojechać np do Rajastan ( więcej o pogodzie w innym rozdziale)
Ważne jest też na wstępie realna ocena naszego budżetu, który chcemy przeznaczyć na podróże.
Marzenia nasze są czasem tak oderwane od rzeczywistości, ze w dwa tygodnie chcielibyśmy zwiedzić całe Indie.
Można to oczywiście zrobić, ale wówczas trzeba liczyć się z przelotami samolotem a to kosztuje.
Dlatego lepiej zaplanować sobie wycieczkę, która nie wymaga codziennego, wielogodzinnego przemieszczania się z miejsca na miejsce, padania ze zmęczenia w hotelu. Zwiedzając w tak dużym tempie tak naprawdę ocieramy się o Indie czy Nepal, ale go nie poznamy.
Musimy być wypoczęci i mieć chęci i czas do zwiedzania i poznawania kultury i życia mieszkańców Indii czy Nepalu. Czasem lepiej zaplanować dzień na trekking, rafting, pobyt w rezerwacie przyrody, safari na wielbłądach itp.

Standard Hoteli
W standartowej ofercie są przewidziane hotele i resorty 3 ***, jeśli chcemy wyższy standard hoteli to proszę to wyraźnie określić. Tak samo jest z przejazdami samochodem, jeśli zdecydujemy się na wycieczkę ekonomiczna nie spodziewajmy się wielkich wygód w samochodzie, ale za to będzie taniej. Prześledźmy uważnie, co jest zawarte w cenie wycieczki np czy jest to samochód ekonomiczny Tata indica lub jakiś tańszy bus, bo taki jest w wycieczkach ekonomicznych. Jeśli chcemy lepszy samochód cena za wycieczkę będzie wyższa, ale wówczas będziemy podróżować wygodniej.
Proszę też nie zwlekać z planowaniem podróży, szczególnie tam gdzie planujemy przelot lub przejazd pociągiem sypialnym, bo rezerwacji należy dokonywać wcześniej, nieraz jest też tak, że bilety na przeloty zostają tylko te najdroższe. Z wyprzedzeniem taniej.
Po wstępnym zaznajomieniem się z waszymi oczekiwaniami i planowaną trasą wycieczki przesyłamy program z wyceną.
Staramy się opisać wszystkie ważne i ciekawe miejsca, jakie warto zwiedzić w danym miejscu, co można zobaczyć na trasie podroży, z jakich dodatkowych atrakcji skorzystać jak np. lot nad Himalajami, światło i dźwięk na terenie świątyń czy fortu, wieczór z tańcami indyjskimi itp. Zapraszam na stronę www.indie.sfc.pl
Alę proszę nie zapomnieć, że program stanowi tylko propozycje, ale to od was zależy, co wybierzecie do zwiedzania. Jeśli w pobliżu waszej trasy będzie coś, co was zaciekawi, przeczytaliście o tym w przewodniku, macie do odwiedzenia waszego przywódcę duchowego lub po prostu ktoś wam coś polecił na trasie to możecie tam pojechać. Jedyne, co jest ważne to żeby dojechać do hotelu przed zmrokiem, ze względu na wasze bezpieczeństwo.
W Indiach na trasach w nocy jest niebezpiecznie i po prostu nie pozwalamy turystą na takie przejazdy.
Po zaakceptowaniu planu podróży i ceny za wycieczkę możemy zabrać się za spisanie umowy.

Potrzebne będą wasze dane:
 imiona i nazwiska,
daty urodzenia,
numery paszportów,
adres lidera wycieczki, czyli tej osoby, która zgłasza się do nas z zapytaniem i prowadzi z nami korespondencje mailową i telefoniczną.
Ważne jest tez podanie dokładne numeru lotu, nazwy przewoźnika i dokładnej godziny lądowania na lotnisku w Indiach, żeby pracownik biura wyszedł po Państwa i przetransportował do hotelu lub siedziby firmy w Indiach lub innego miejsca wskazanego w programie.
Proszę też koniecznie podać swój numer telefonu komórkowego, który zabieracie do Indii, ponieważ czasem jest tak, że samolot może się spóźniać lub przylecicie innym. Chcemy mieć z wami kontakt, bo od wylądowania w Indiach jesteśmy juz za was odpowiedzialni i to my juz martwimy się waszymi problemami.

Na umowę składa się:
plan podróży,
zgłoszenie udziału w imprezie
i warunki umowy na wycieczki indywidualne zawierane z Glob Net.
Dokumenty do sprawdzenia przesyłamy drogą mailową a po sprawdzeniu przez Państwa pocztą priorytetową w dwóch egzemplarzach, z których podpisane kopie przesyłacie do biura Glob Net.
W zgłoszeniu jest też wyszczególnione ile zaliczki należy wpłacić, zazwyczaj jest to 20 % od ceny wycieczki. Wpłaty należy dokonać w dniu podpisania umowy.

Płatność
Jeśli zaliczka jest w wpłacana w USD to należy wybrać rachunek dla wpłaty walutowej. Jest też możliwość wpłaty zaliczki w PLN, i wówczas zaliczkę wpłaca się na konto złotówkowe w przeliczeniu po aktualnym kursie NBP, który jest ogłaszany na każdy dzień ( numery kont na stronie internetowej w „kontakt”
Jeśli juz umowa została podpisana a zaliczka wpłynie na konto Glob Net dokonywane są rezerwacje dla Państwa.
Teraz należy tylko wyczekiwać terminu wymarzonej wycieczki.
Termin nadchodzi, przelatujemy samolotem i po przybyciu np. w Delhi z lotniska odbiera nas pracownik biura.
 Jeśli przylecieliśmy w nocy to pracownik biura zawozi was do hotelu.
Po przespanej nocy pracownik przewozi nas do biura i tam dokonujemy dalszych formalności, czyli wpłaty pozostałej kwoty.
 Wpłaty w biurze w Delhi można dokonać gotówką w USD lub innej walucie wymienialnej po przeliczeniu, można tez zapłacić karta, ale wówczas jest pobierana prowizja 3 %. Można też pójść do najbliższego bankomatu wybrać rupie indyjskie za pomocą karty bankomatowej i zapłacić w biurze w rupiach indyjskich. Wszystkie wołczery hotelowe i bilety czekają już na nas. Zabieramy je ze sobą w podróż. Zazwyczaj wiemy juz, w jakich hotelach będziemy nocować, bo w programie są linki do hoteli i możemy sprawdzić strony internetowe. Przy wieloletnim doświadczeniu wiemy juz, z jakimi hotelami należy współpracować i hotele są czyste, bez robaków i z miłą obsługą.
W biurze dostaniecie też telefony do biura, w które jest czynne 24 godziny na dobę i można dzwonić, bo nawet w nocy jest tam pracownik na dyżurze. Też jest telefon komórkowy do Sajad, który osobiście nadzoruje wycieczki polskie.
Proszę dzwonić z trasy wycieczki ze wszystkimi sprawami.
Jeśli na lotnisku samolot okaże się odwołany to proszę dzwonić, bo wówczas cos zaradzimy: np przetransportujemy państwa do hotelu, zapewnimy nocleg, jeśli jest t możliwe to wykupimy nowy bilet lub zapewnimy inny transport.
Proszę jednak nie zapominać, że jest to Państwa indywidualna wycieczka i musicie wykazać inicjatywę np zawiadomić biuro, musicie też sobie sprawdzić czy w dany dzień nie ma święta i możecie wejść do danego obiektu np Czerwony Fort w Delhi jest zamknięty w poniedziałki. Większość tras przejeżdżacie samochodem z kierowcą, który zna angielski. Proszę pytać na bieżąco o lokalne święta, których w Indiach i Nepalu bez liku.
Jeśli wybraliśmy opcje, że sami zapewnimy sobie transport czy hotel w danym miejscu to musimy sobie radzić sami, wszystko zależy, jaki jest program i co ustaliliśmy przed wyjazdem. Jest to bardzo ważne, bo nieraz turyści sami rezerwują sobie środek lokomocji i wówczas sami muszą się juz martwić, żeby dojechać na czas w następne miejsce wycieczki np w Nepalu.
Przed wyjazdem proszę koniecznie poczytać trochę o zwyczajach, problemach i życiu codziennym Indii. To z myślą o was założyliśmy ten portal www.portal.indie-nepal.pl

Chyba to juz wszystko
No to w drogę !!!!!
 

Wycieczki indywidualne? 0 out of 5 based on 0 ratings.

Indie wycieczki indywidualne