Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i Tybetu

A A A

Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie czy Wiza

   
Wpisany przez alicja  


 Wizy na indywidualne podróżowanie nie są dostępne w autonomicznym regionie Chin – Tybecie. Turystą wolno jedynie podróżować w grupach, wydawane jest wówczas pozwolenie grupowe. Pozwolenie jest wydawane na podstawie ważnego paszportu i aktualnej wizy Chińskiej. Żeby uzyskać wizę chińską trzeba złożyć wniosek do Ambasady Chińskiej w Warszawie co najmniej 3 tygodnie przed wyjazdem. Po przesłaniu do nas skanu w jpg lub pdf  pierwszej strony paszportu i skanu wizy chińskiej. Na tej podstawie załatwiamy Pozwolenie na Tybet w Tybetańskim Departamencie Turystyki Bureau (TTB)

Od 25 czerwca 2012 zostały wprowadzone nowe restrykcje dotyczące podróżowania w Tybecie obywatele Wielkiej Brytanii, Australii, Norwegi i Korei nie mogą ubiegać się o pozwolenie na podróżowanie po Tybecie TTB.

 Jeśli jesteście w Nepalu i macie chińską wizę w paszporcie nie znaczy to, że możecie pojechać do regionu autonomicznego (okupowanego), jakim jest obecnie Tybet.
Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie można załatwić w Tybetańskim Departamencie do Spraw Turystyki ( Tibet Tourism Bureau), który znajduje się w Ambasadzie Chińskiej w Kathmandu lub w naszego agenta w Kathmandu. Procedura wyrabiania pozwolenia na Tybet TTB to ok 5 dni.

Jeśli następnie zamierzasz przedostać się z Tybetu do Chin to możesz w Lhasa zmienić grupowe pozwolenie na podróżowanie po Tybecie na pozwolenie indywidualne. W tym celu należy udać się do Office of Public Security Bureau in Lhasa. Jednak, że takie pozwolenie otrzymacie tego nie możemy zagwarantować


 

Ambasada Chińska w Warszawie

ul. Bonifraterska 1, wejście od ulicy Wałowej

Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie czy Wiza 0 out of 5 based on 0 ratings.