Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i tybetu

A A A

 

 
 
 
 

 

 
 

Cena od osoby USD 1665 USD

 

 

ZOBACZ ZA CO
 

 

Opis
Bardzo ciekawy program dla wszystkich, którzy kochają piękno jakie stworzyła natura. Takich miejsc w Chinach jest kilka i my podczas wycieczki będziemy mieli możliwość je obejrzeć. Góry kochają jesień, bo jest kolory przebarwiających się liści i traw dodają im uroku.
Program wycieczki pozwala poznać atmosferę dawnych czasów i miejsca nie odkryte jeszcze przez masową turystykę. Napisany z myślą o uczestnikach i ich zainteresowaniach. Odwiedzimy zwykłych Chińczyków w ich domach, porozmawiamy z mnichami, spotkamy się z mniejszościami narodowymi, odwiedzimy sławnego Doktora chińskiej medycyny naturalnej o nazwisku Ho, nauczymy się gotować tradycyjne potrawy kuchni chińskiej.
To wszystko jest możliwe tylko przy podróżach w małych grupach.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest przejazd do utopii literackiej, czyli krainy Shangri-La, którą tak pięknie opisał James Hilton w swojej książce „Zaginiony Horyzont”. Shangri-La stanowi bramę do tajemniczego Tybetu Wschodniego i do naszego szczęścia wewnętrznego.
Są też inne perełki architektury chińskiej jak Stare miasto w Lijiang i Dali, Ogrody Yuyuan w Szanghaju i perełki natury jak Kamienny Las, Park Narodowy Zhangjiajie, osławione poletka ryżowe u podnóży Himalajów. A również takie cuda jak szklany wiszący most w Górach Tianmen, widok na Szanghaj z punktu widokowego Bund, wyciąg kabinowy na Nefrytowa Górę. Zapraszam chętnych do przyłączenia się.

 


PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Dzień 1 Wylot z Warszawy (możliwy jest dolot własny)

Dzień 2 Przylot do Szanghaju o 17:40 i transfer do hotelu. Noc w hotelu.

Dzień 3 Zwiedzanie Szanghaju: Ogrody Yuyuan, przejście słynnym Bulwarem Biznesu Nanjing Road, przejście Promenadą Bund i podziwianie panoramy miasta z Wieżą telewizyjną „Perła Orientu”. Po południu transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym z Szanghaj do Zhangjiajie K1373(16:49/12:58+).

Dzień 4 Przyjazd do Zhangjiajie o godz. 12:58 i przejazd w Góry Tianmen, gdzie zwiedzimy jaskinie Tianmen i przejdziemy szklaną drogą nad urwiskiem. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Wycieczka po Narodowym Parku Zhangjiajie: przejazd autobusem, trekking, wjazd szklaną windą w góry Yuanjiajie i Tianzi, powrót gondolą i transfer do hotelu słynną drogą smoka. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 Wycieczka do Grand Canyon. Przejście słynnym mostem wiszącym ze szkła, zejście w dół Doliny, przepłynięcie łódka w dół rzeki. Po południu przejazd na stację kolejową i przejazd pociągiem sypialnym z Zhangjiajie do Kunming K473(16:59/13:13+). Noc w pociągu.

Dzień 7 Przyjazd do Kunming i wycieczka do Kamiennego Lasu. Noc w hotelu.

Dzień 8 Całodniowa wycieczka po Kunming: Zachodnie Wzgórza, Świątynia Yuantong, Zielone Jezioro, Market Kwiatów i Ptaków, możemy skosztować makaronu ryżowego na moście „Cross-bridge Rice Noodle”. Wieczorem transfer na dworzec i przejazd pociągiem do Dali K9632 (22:37-06:22+)

Dzień 9 Przyjazd od Dali i wycieczka do miasteczka Xizhou, gdzie zobaczymy tradycyjne domy Bai, potem wycieczka łódką po Jeziorze Erhai, zwiedzanie Starego Miasta Dali ze słynną nazywaną Ulicą Cudzoziemców. Wieczorem warsztaty z kuchni lokalnej chińskiej grupy etnicznej Bai. Szef kuchni na naszych oczach przyrządzi dwie tradycyjne potrawy, które następnie trafią na nasza wieczorną ucztę. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 Przejazd z Dali do Lijiang. Po przyjeździe wycieczka po mieście: Staw Czarnego Smoka, Muzeum grupy etnicznej Naxi Dongba, spacer po Starym Mieście w Lijiang wpisanym na listę UNESCO, Wieża Wangu z której zobaczymy panoramę miasta. Wieczorem warsztaty z kuchni chińskiej rejonu Yunnan w Jinhong Villa i oczywiście uczta z przyrządzonych dań. Noc w hotelu.

Dzień 11 Po śniadaniu wycieczka do rezerwatu przyrody w Góry Śnieżnego Smoka Jade, przejazd kolejką gondolową do Spruce Meadow, czyli małych jeziorek na rzece, niezapomniane przedstawienie Impression Lijiang Show, które obejrzymy na żywo. Po tych emocjach przejazd do tradycyjnej wioski Yuhu i zwiedzanie Świątyni Yufeng Temple. Musimy też koniecznie odwiedzić sławnego Doktora Ho, który żyje w małej wiosce Baisha, która została rozsławiona na cały świat z powodu jego medycyny naturalnej i fresków obrazujących pismo chińskie. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 12 Lijiang - Shangri-la
Przejazd przepiękną trasą widokową do mistycznej krainy Shangri-La. Przejazd do Wąwozu Skaczącego Tygrysa, odwiedzimy tradycyjną rodzinę tybetańską, pospacerujemy po Starym Mieście Duke i przejdziemy najdłuższą drogą młynków modlitewnych w Parku Gulshan. Noc w hotelu.

Dzień 13 Shangri-La – Kunming
Dwie wycieczki, jedna do Parku Narodowego Pudacuo i podziwianie panoramy na Himalaje nad jeziorami: Shudu i Bita.
Druga wycieczka do Klasztoru Songzanlin, który został zbudowany za czasów Dynastii Ming i jest największym klasztorem buddyjskim w Prowincji Yunnan. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko i przelot do Kunming MU5930-22:40-23:40. Po przylocie transfer do hotelu i noc w hotelu.

Dzień 14 Wylot o 13:45 z Kunming


 

 
 
"Dołącz do nas i skorzystaj z promocji na tanie bilety lotnicze z Warszawy do Szanghaju i powrót z Kunming do Warszawy"
Alicja Kokot - tel. 501272121 - wyprawy.orient@gmail.com
Informacje Wizowe znajdziesz tutaj
 

 

Zapisz

Zapisz

W Poszukiwaniu Dawnych Chin i Cudów Natury - Newsletter 0 out of 5 based on 0 ratings.

Pokochać Chiny – Najpiękniejsze Miejsca jakie stworzyła Natura i tysiącletnia kultura Państwa Środka

 • Chiny - Pekin
  Chiny - Pekin
 • Wielki Mur Chiński
  Wielki Mur Chiński
 • Lijiang Chiny
  Lijiang Chiny
 • Kamienny Las
  Kamienny Las
 • Armia Terakotowa
  Armia Terakotowa
 • Kuchnia Chińska
  Kuchnia Chińska
 • Chińskie Ogrody

  Program Szczegółowy

   1 dzień Pekin - Wielki Mur Chiński - Pekin
  Przylot do Pekinu o godzinie 4:30. Całodniowa wycieczka poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze (lista UNESCO), zwiedzanie jednego z Grobowców Cesarzy Dynastii Ming (lista UNESCO) oraz spacer Aleją Duchów, zwaną też Drogą Kamiennych Postaci. Noc w hotelu w Pekinie.

  2 dzień Pekin - Pingyao
  Zwiedzanie: Pałacu Letniego Yiheyuan - jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Wycieczka łódką po jeziorze Kunming. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Pingyao. Noc w pociągu.

  3 dzień Pingyao
  Przyjazd rano na dworzec kolejowy i wycieczka: zwiedzanie Wang’s Family Yard i Świątynia Suanglin. Nocleg w Pensjonacie.

  4 dzień Pingyao – Taiyan - Zhengzhou
  Rano indywidualnie spacer po Starym Mieście w Pingyao, po południu przejazd do Taiyuan i zwiedzanie Świątyni Jinci. Wieczorem transfer na dworzec, przejazd pociagiem nocnym sypialnym do Zhengzhou. Noc w pociagu.

  5 dzień Zhengzhou – Luoyang - Huashan
  Przyjazd do Zhengzhou, a potem do Klasztoru Shaolin i do Grot Longmen. Wieczorem przejazd pociągiem pośpiesznym do Huashan. Transfer do hotelu. Noc w hotelu.

  6 dzień Huashan - Xi’an
  Wycieczka w Góry Huashan, a potem przejazd do Xi’an i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

  7 dzień Xi’an - Dunhuang
  Zwiedzanie Muzeum Armii terakotowej, Muru Miejskiego, Zaułka Muzumańskiego, po zwiedzaniu transfer na lotnisko I przelot do Dunhuang. Noc w hotelu.

  8 dzień Dunhuang - Jiayuguan
  Zwiedzanie Parku Minsha z Grotami Yueyaquan i Mogao. Przejazd do Jiyuguan i noc w hotelu.

  9 dzień Jiayuguan – Zhangye
  Zwiedzanie Wielkiego Muru w Hanging, a potem przejazd pociągiem do Zhangye ( D2750 12:56/14:18), wycieczka w Góry Tęczowe (Danxia lanndscap), podziwianie zachodu słońca. Noc w hotelu

  10 dzień Zhangye – Lanzhou – Kunming
  Rano przejazd pociagiem pospiesznym do Lanzhou D2746 (10:33/13:29) z chińskim przewodnikiem i przejazd pociągiem miejskim C8519 (14:29/15:04) na lotnisko. Przelot samolotem do Kunming. Nocleg w hotelu.

  11 dzień Kunming – Zhongdian
  rano przelot samolotem do Zhongdian I zwiedzanie Parku Przyrody Pudacuo I lokalnych świątyń. Nocleg w hotelu.

  12 dzień Zhongdian – Lijiang
  Rano zwiedzanie Starego Miasta, potem przejazd do Tiger Leaping Gorge. Po zwiedzaniu przejazd do Lijaing. Wieczorem spacer po Starym Mieście w Lijaing.

  13 dzień Lijiang
  Zwiedzanie Jade Dragon w Górach Śnieżnych i Czarnego Jeziora Smoczego.

  14 dzień Lijiang – Dali
  Przejazd do Dali, wizyta w Trzech Pagodach, wycieczka łódką po jeziorze Erhai. Wieczorem spacer po Starym Mieście w Dali. Noc w hotelu.

  15 dzien Dali – Kunming – Zhangiajie
  Wcześnie rano przejazd do Kunming i przejazd do Kamiennego Lasu. Wieczorem transfer na dworzec i przejazd nocnym pociągiem do Zhangjiajie K747 (19:42/14:24+).

  16 dzień Zhangjiajie
  Transfer do hotelu na wypoczynek. Noc w hotelu.

  17 dzień Zhangjiajie (Wulingyuan)
  Całodniowa wycieczka w góry Tianmenshan, przejście szklanym pomostem między górami, zwiedzanie Grot Tianmen, Świątyni Tianmen i Golden Whip Stream. Noc w hotelu.

  18 dzień Zhangjiajie (Wulingyuan)
  Zwiedzanie słynnego Parku Narodowego Yuanjiajie (40 min w jedną stronę), w jedną stronę przejazd/ przelot windą balonową do Gór Władców a potem zjazd kolejką linową w dół.

  19 dzień Zhangjiajie – Shanghai
  wycieczka nad Wielki Kanion i przjście nadłuższym mostem szklanym. Potem transfer na dworzec kolejowy I przejazd pociągiem sypialnym do Shanghai ( K808 15:57/12:58+)

  20 dzień Shanghai
  Przyjazd po południu do Shanghaju I zwiedzanie Ogrodów Yu, przejazd do Wieży Wschodnia Perła I podziwianie panoramy na miasto. Noc w hotelu.

  21 dzień Shanghai
  transfer na lotnisko. Powrót.

     Termin 11 Październik 2019

   


   

  Cena od osoby 2956 USD ( grupa 6 osobowa)
  Cena od osoby 2790 USD (grupa 8 osobowa)

  Jeśli ktoś będzie chciał bardziej konfortowy przejazd pociągami w przedziałach 4 osobowych tzw soft sleep to są dopłaty:
  Suplement do pociagu sypialnego Beijing – Pingyaio 18 USD
  Suplement do pociagu sypialnego Taiyuan – Zhengzhou 14 USD
  Suplement do pociagu sypialnego Kunming – Zhangjiajie 29 USD
  Suplement do pociagu sypialnego Zhangjiajie – Shanghai 34 USD


  Cana obejmuje:
  Zakwaterowanie w hotelach 3* i  pensjonatach ze śniadaniami
  Przejazdy klimatyzowanym busikiem AC 
  Lokalni angielskojęzyczni przewodnicy w zwiedzanych miejscach
  Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  Przejazdy pociagami tj w programie w przedziałach 6-osobowych z miejscami sypalnymi przy przejazdach nocnych Beijing-Pingyao, Taiyuan- Zhengzhou, Kunming-Zhangjiajie-Shanghai hard sleeper.
  Przejazdy pociągami 2 klasy przy przejazdach dziennych  Luoyang-Huashan, Jiayuguan-Zhangye, Zhangye-Lanzhou and Lanzhou - Lanzhou airport 2nd class seats
  Przelott z Xi'an do Dunhuang
  Przeloty z Lanzhou do Kunming a potem do Zhongdian

  Polski pilot


  Cena nie obejmuje:
  Wydatków własnych jak pralnia, rozmowy telefoniczne, zakupy itp
  Napiwków dla przewodników, kierowów I bagażowych
  Wyżywienia jak lunch I obiadokolacja ( tam gdzie jest nocleg w hotelu jest śniadanie)


  Przelot międzynarodowy z całą grupą to koszt wynosi 2600 zł  ubezpieczenie biletu od rezygnacji + 100 zł (można dolecieć na miejsce tańszą opcją przelotu, tutaj kalkulowany jest lot 12/14 godz)
  Ubezpieczenie turystyczne NWW 140 zł od osoby
  Koszt wizy chińskiej 290 zł od osoby + 360 zł za pośrednictwo wizowe

  Informujemy o konieczności załatwienia formalności wizowych przed wylotem do Chin.
  Oferujemy pośrednictwo w uzyskaniu wizy do Chin.


   

  Wiza Chińska

  Dokumentami niezbędnymi do uzyskania wizy są:

  odpowiedni wniosek wizowy wypełniony zgodnie z wzorem
  Wniosek wizowy można pobrać klikając w poniższy link:
  Czysty wniosek wizowy (pdf)
  Wzór jak należy wypełnić formularz:
  Wzór wniosku (pdf)
  Podpis osoby wypełniającej wniosek musi być zgodny z podpisem w paszporcie.
  do każdego wniosku wizowego należy dołączyć potwierdzenie rezerwacji (jeden wniosek wizowy = jedno potwierdzenie rezerwacji),
  jedno aktualne zdjęcie (biometryczne, na jasnym tle, o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm),
  kopie pierwszej strony paszportu (strony ze zdjęciem),
  paszport, który powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju oraz musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron.

  Powyższe dokumenty należy dostarczyć najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Chin (obowiązuje data dostarczenia do biura)

  Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminowość dostarczenia dokumentów potrzebnych do wyrobienia wizy, gdyż zbyt późne dostarczenie dokumentów może spowodować odmowę przyznania wizy lub dodatkową opłatę za jej wyrobienie w trybie ekspresowym.

   

   

  Zobacz Program
 • Chińska Herbata
  Chińska Herbata
 • Buddyjskie Świątynie
  Buddyjskie Świątynie
 • Restauracje Chińskie
  Restauracje Chińskie
 • Shanghaj - Miasto Ogrodów
  Shanghaj - Miasto Ogrodów
 • Wielki Mur Chiński
  Wielki Mur Chiński
 • Wielki Mur Chiński
  Wielki Mur Chiński
 • Pałac Letni
  Pałac Letni
 • Shanghaj
  Shanghaj