Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje z Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin i tybetu

Bhutan

bhutan

A A A

Jak dostać się do Bhutan ?       

 
Do Królestwa Bhutan można dostać się od strony Indii, Nepalu, Bangladeszu lub Tajlandii.
Z Indii można przelecieć samolotem Druk Air z Delhi lub Kalkuty.

Drugą możliwością jest przejazd drogą lądową z Indii przez miejscowość graniczną Phuncoling, która z kolei znajduje się 3 i pól godziny drogi od indyjskiego lotniska w Bagdogra (jest to również duży węzeł kolejowy). Warto jest wybrać wjazd do Bhutanu drogą lądową, bo mamy okazje poznać uroki wsi i przyrody Bhutanu podczas 5-7 godzinnego przejazdu do Paro. Dodatkowym atutem jest to, że mamy okazję poznać Himalaje indyjskie w rejonie Sikkim, który należy do najurokliwszych zakątków Himalajów i oczywiście zobaczyć Kanczenjonga (8586M)

Na granicy w Phuncoling można kupić wizę za 20 USD, ale jest wydawana tylko za okazaniem pozwolenia.
Jest jeszcze inne przejście graniczne przez miasto Samdrup Jolkhar, od strony stanu Assam w Indiach, ale można tym przejściem tylko wyjechać z Bhutanu, a nie ma wjazdów.

Bhutan nie wydaje wiz za granicą.
Jeśli chcesz pojechać do Bhutanu musisz przesłać do agencji w Bhutan lub do naszego biura „Glob Net” wszystkie dane paszportowe (kopie paszportu).
Dopiero po uzyskaniu „visa clearance number” można wsiąść do samolotu. Wiza jest wbijana do paszportu po przybyciu na lotnisko w Bhutan. Potrzebne są dodatkowo dwa zdjęcia tzw. paszportowe do wniosku wizowego, który trzeba wypełnić na lotnisku.

Do Bhutanu można również przylecieć od strony Kathmandu (Nepal), Bangkoku (Tajlandia) i Dhaki (Bangladesz).

Przy planowaniu podróży warto wybrać przelot z Kathmandu i podziwiać z lotu ptaka niezwykłe szczyty Himalajów: Cho Oyu ( 8153m), Nuptse (7855) Mt Everest (8848), Lhotse (8516) Makalu (8463), Kanczenjonga (8586M) Chomolhari (7316).

Druk Air nie należy do zrzeszenia IATA. Bilet można kupić przez agencje turystyczną w Bhutanie lub na stronie internetowej www.drukair.com.bt , ale wpisać  „visa clearance number”.

Lotnisko w pobliżu Paro położone jest w Himalajach w dolinie, w więc warunki pogodowe są zmienne. Trzeba to uwzględnić przy planowaniu podróży.

Loty do Bangkoku odbywają się codziennie, do Delhi, czy Kathmandu tylko 3-4 razy w tygodniu, a do Kalkuty i Dhaki tylko 2 razy w tygodniu.

Turyści muszą odbyć przynajmniej jedną podróż samolotem, może to być bądź przyjazd, bądź wyjazd z Bhutanu.

Jak dostać się do Bhutan ? 0 out of 5 based on 0 ratings.